Sevgilinize Bembeyaz Bir Gülüş Hediye Edin

Couple indoors smilingSevgililer Günü hediyesi olarak sevgilinize ‘Diş Beyazlatma’ hediye etmeniz ilk bakışta biraz tuhaf gelebilir. Ancak sevgilinizin size bembeyaz dişlerle ve özgüvenle gülümsemesini istemez misiniz? Sevgililer Günü’nün yaklaştığı şu günlerde ‘Ne hediye alsam?’ diye düşünmeyin! Sevgilinize ve hatta kendinize yepyeni bir gülüş hediye edin, birbirinize sevginizin yanında sağlıkla da gülümseyin 🙂

SADECE BİR SAAT!

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, Sevgililer Günü öncesinde sadece bir saat ayırarak sevgilinizin veya kendinizin dişlerinizi beyazlatabileceğinizi belirtiyor. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş beyazlatma konusunda bilmeniz gerekenleri anlattı…

“Renklenmiş ve doğuştan koyu renkli olan dişleri, estetik diş hekimliğinde son yılların en gözde trendi olan ‘Teeth Bleaching’ dediğimiz diş beyazlatma sistemi ile sekiz tona kadar açmak mümkün. Diş beyazlatma (bleaching), karbamid peroksit ve türevleri kullanılarak yapılan bir ağartma (renk açma) işlemidir. Kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır, dişlerin rengi açılır. Sevgililer Günü hediyesi olarak yapılacak olan beyazlatma işleminde klinikte; diş hekimi kontrolünde, hastaya diş eti, dudak ve yumuşak dokuları korumak için özel jel ve ekartörler uygulanır. Daha sonra dişlerin beyazlamasını sağlayan özel beyazlatma jelleri sürülür ve beyazlatma işlemine başlanır. Yaklaşık 40 dakika-1 saat boyunca beyazlatma işlemi devam eder ve gerekirse seans tekrarı yapılarak istenilen beyazlığa ulaşılır.”

HASSASİYET GEÇİCİDİR!

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Beyazlatma işlemi yetişkin herkese uygulanabilir. Ancak ciddi diş eti problemi olanlarda ve dişin mine yüzeyinde defekt bulunan hastalarda uygulanması sakıncalıdır. Sevgilinize diş beyazlatma hediye ederken bu detayları atlamayın!” diyerek uyardı.

“Uygulama esnasında dişlerde geçici olarak hassasiyet görülebilir” diyen Kökdemir, “Bu hassasiyet kalıcı değildir. Bunu önlemek için yapılabilecek şeyler var. Örneğin, dolguların sızdırmadığından emin olun” diyor.

DİŞ ETLERİNİZ HASSAS İSE DOKTORUNUZU UYARIN

“Eğer dişleriniz çok hassas ise, bunu hekiminizle beyazlatma işlemi öncesinde mutlaka paylaşın” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Hekiminiz size özel bir tedavi prosedürü geliştirecektir. Bazı insanlar gerçekten çok hassas dişlere sahiptir. Bu dişleri daha az hassas hale getirmek için önce florür tedavileri kullanılabilir veya daha düşük bir konsantrasyonda ağartma işlemi daha uzun süreye yayılabilir” diyor.

İKİ YIL BOYUNCA BEMBEYAZ DİŞLER!

“Beyazlatma uygulaması, hekim kontrolünde yapıldığında dişlere ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar vermez” diyen Kökdemir, “Diş lekelenmesi ve renklenmesi; ağız hijyeninin yetersizliği, kafein, şekerli, asitli ve renkli gıdalar, sigara, puro gibi tütün ürünlerinin tüketimi ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan bir görüntüdür. Eğer dikkat ederseniz, daha uzun süre (iki yıl kadar) beyaz dişlerinizle yaşayabilirsiniz” diyerek uyarıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz